Powrót do: Aktualności

Współpraca zarządu z policją

O co walczymy i co nam się udało do tej pory:

1 . Ruch pojazdów powyżej 3,5 tony w Alei Marii Dąbrowskiej - odwieczny temat na wszystkich spotkaniach policji ze społecznością Komorowa. Jest szansa że coś się zmieni. Starostwo ma wymienić znaki drogowe. Będzie po prostu znak o całkowitym zakazie wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony - bez wyjątków. Każda ciężarówka przekraczająca ten tonaż będzie musiała uzyskać zgodę na wjazd w starostwie. Do tej pory każdy zatrzymywany kierowca tłumaczył się że jego celem jest lokalna posesja .Policjanci z drogówki obiecali, że po zmianie znaków będą bezwzględnie egzekwować te nowe zasady.

2. Nieprawidłowe parkowanie w okolicach stacji WKD - codzienna plaga samochodów, które wykorzystują każdy wolny skrawek terenu do całodziennego parkowania. Jak wiemy - legalnych miejsc parkingowych w okolicach stacji mamy niewiele. Park and Ride przy torach wypełniony jest w połowie (choć jego koszt to 3 zł dziennie), natomiast wszystkie uliczki dookoła upchane są do granic. Od niedawna dzielnicowy zaczął wręczać mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Już podniosło się larum i groźby opisania tego procederu w prasie. Jako zarząd będziemy wspierać naszego dzielnicowego aż do przywrócenia porządku w naszym mieście -ogrodzie.

3. Poprawa bezpieczeństwa na pl. Paderewskiego - jesienią lub w zimie przeniesiemy dwie ławki na których odbywają się nocne libacje. Mamy nadzieję że choć trochę zniechęci to amatorów głośnych imprez. Policja zobowiązała się do codziennych nocnych kontroli porządku na placu.
4. Uciążliwy komis samochodowy na rogu Wiejskiej i Prusa - od lat zabiegamy o ograniczenie ilości parkujących samochodów wokół komisu. Jakiś czas temu wywalczyliśmy postawienie znaku drogowego - zakaz postoju powyżej 0,5 godziny. Niewiele to dało. Dzięki zdecydowanemu działaniu naszego dzielnicowego (szacunek p. Mariuszu) wreszcie zniknęły wraki samochodów które od paru lat zaśmiecały Prusa i Słowackiego. Znacznie mniej wozów stoi na Prusa.
Jeszcze raz chcemy jako Zarząd Osiedla złożyć deklarację że będziemy wspierać wszelkie akcje policji, które będą miały na celu uporządkowanie naszej wspólnej przestrzeni.

Za Zarząd Osiedla Komorów
Przewodniczący Michał Jeżewski

Data dodania: